Ohnivý Pohár-Kniha

20. července 2007 v 17:13 | Emma |  --Knihy a filmy--
http://www.obchodni-dum-mija.cz/FotoCache/fantasyshop-cz-gfx-upload-fs-ob-2001-11-8-11-56-4-jpg-detail-600-1000.jpg

Harryho jednoho teplého večera o prázdninách prubudí ze strašného snu pálení jizvy na čele. Je z toho celý nesvůj a oznámí tuto informaci svému kmotrovi Siriusi Blackovi, který je neoprávněně stíhán ministerstvem kouzel.
Harry je pozván do Doupěte, obydlí Ronovy rodiny, aby zde strávil zbytek prázdnin a jel s nimi na mistrocství světa ve famfrpálu.
Dostanou se tam pomocí přenášedla a zhlédnou zajímavé finále Irsko vs. Bulharsko se slavným chytačem Viktorem Krumem. Avšak večer v kempu, kde jsou Weasleyovi, Harry, Hermiona a další kouzelníci ubytováni, zaútočí Smrtijedi na správce kempu a jeho rodinu. V lese někdo vykouzlí Znamení zla a to způsobí na ministerstvu pořádný poprask.
Jakmile žáci Bradavic dorazí do školy, dozví se od ředitele Albuse Brumbála, že místo famfrpálového turnaje proběhne Turnaj tří kouzelnických škol.
Novým učitelem obrany proti černé magii je "Pošuk" Alastor Moody. Tento ošklivě vypadající člověk - bystrozor s čarodějným okem - je zde kvůli Brumbálovi, který si jej sem pozval zároveň jako hlídače.
Do Turnaje tří kouzelnických škol se smí přihlásit jen studenti, kteří dovršili alespoň sedmnácti let. Brumbál provede opatření, aby se nikdo mladší nemohl přihlásit, avšak pohár vybere kromě tří šampiónů (z Krásnohůlek, z Kruvalu a z Bardavic) ještě Harryho, který své jméno do poháru ovšem nehodil. A tak musí Harry absolvovat podle pravidel tři úkoly pro šampióny.
Nejprve se utká s drakem v boji o zlaté vejce. Tento úkol Harry úspěšně splní, s pomocí Hagrida, který ho na draky upozornil a může si oddychnout.
S pomocí svých přátel a Siriuse totiž zjistí, že ho někdo přihlásil, aby při turnaji zemřel. V dalším úkolu má zachránit Rona od jezerních lidí. Nakonec však i tento úkol s pomocí skřítka Dobbyho zvládne a navíc je v průběžném pořadí spolu s Cedrikem Diggorym na prvním místě.
Následuje několik událostí, mimo jiné i ples, na kterém jde především o spřátelení se studentů z různých kouzelnických škol, avšak Ronovi je to prosti srsti když zjistí, že Hermionu pozval na ples světoznámý chytač Viktor Krum, jež je také jeden ze čtyř šampiónů (za Kruval). Další důležitou událostí je, když se před Zapovězeným lesem objeví pohřešovaný pan Skrk. Nakonec se však opět někde ztratí a Brumbál se nedozví, co mu pan Skrk chtěl důležitého říct.
Třetí úkol se má odehrávat v bludišti, které roste na famfrpálovém hřišti. Do něj budou šampióni podle dosažených bodových výsledků postupně vpouštěni, a kdo se první dotkne poháru pro vítěze, tak se vítězem také stane.
Avšak když se Harry spolu s druhým šampiónem Bradavic, Cedrikem Diggorym, dotknou poháru (oba zároveň, protože ani jeden se nechce poháru dotknout jako první), zjistí, že z něj někdo udělal přenášedlo.
Náhle se objeví na hřbitově a Cedrika Diggoryho čeká smrt kouzlem Avada Kedavra. Červíček (Peter Pettigrew) Harryho odvleče a přiváže k jednomu z náhrobků. Poté umožní Voldemortovi vrátit se.
Vzápětí se Harry s Voldemortem utká a podaří se mu uprchnout, díky tomu, že s Voldemortem mají sesterské hůlky. Vezme s sebou také Cedrikovo tělo.
Probere se na zemi zpět v Bradavicích a vše, co se stalo oznámí Brumbálovi. Moody Harryho vezme zpět do hradu, snaží se vyzvědět, co se stalo a neopatrně mu vyzradí, že není "Pošuk", ale syn Bartyho Skrka a služebník Lorda Voldemorta a chce Harryho zabít.
Naštěstí dříve než stihne Harryho odstranit se zde objeví Brumbál a rázně zakročí. Pomocí veritaséra se podaří Brumbálovi od něj zjistit mnoho o návratu Voldemorta.
Školní rok skončí a Harry se má vrátit zpět k Dursleyovým, s příslibem, že tam nebude celé prázdniny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama