Vězeň z azkabanu-Film

20. července 2007 v 17:43 | Emma |  ----Vězeň z Azkabanu----
http://home.karneval.cz/01074056/DVD%20Obaly/Harry_Potter_a_vezen_z_Azkabanu.jpg

Režie: Alfonso Cuarón
Scénář: Steven Kloves
Kamera: Michael Seresin
Hudba: John Williams
Natočeno: 2004
Délka: 150 minut
Tržby: Tržby v USA za první víkend: 93 687 367 $


Zajímavosti:
Film se z části natáčel ve Skotsku, což je místo vzniku Harryho P. J.K. Rowling psala totiž knížku v Edinburghu.

Dělníci, ktěří stavěli dekorace, začali požadovat 8% zvýšení platu, což Warner Bros. odmítlo. Pracující měli v úmyslu dokonce jít do stávky, ale nakonec byl konflikt zažehnán.

Filmařům se dokonce podařilo omylem založit požár. Oheň způsobily jiskry odletující od Bradavického expresu a v horkém, suchém počasí se plameny rozšířily na ploše dvou set hektarů.

Režisér Cuarón požádal představitele hlavních tří rolí (Harry, Ron, Hermiona), aby každý o své postavě napsali něco na způsob slohové práce. Daniel Radcliffe vypotil jednu stránku, Rupert Grint nakonec nedonesl nic, zatímco Emma Watson sepsala šestnáctistránkovou esej.

Natáčení občas provázela čtyřicetistupňová vedra, proto byla Robbiemu Coltraneovi (Rubeus Hagrid) vyrobena speciální vesta s chlazením. Pracovala na principu trubiček vedoucích studenou vodu po vestě.

Ve skutečnosti R. Coltrane vůbec nemá rád psy. O Tesákovi řekl, že pokud nemusí vůbec se ho při natáčení nedotýká, jelikož hodně slintá.http://videocdobaly.mobily4u.com/dobaly/Harry_Potter_A_Vezen_z_Azkabanu_Disk.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama